вторник, 24 мая 2016 г.

Trwałe ogrodzenia drewniane

Długowieczne ogrodzenia drewniane

Niepoprawnie konserwowane ogrodzenia z drewna w mgnieniu oka się niszczą i mogą nieodwracalnie zgubić swój pierwotny urok i własności. Decydując się na używanie drzewa na ogrodzenie należałoby poznać rodzaje pielęgnacji i konserwacji takiego płotu. Tylko wtedy będziemy mogli upajać się jego pięknem przez długi okres czasu.

Wszelkie prace konserwujące płot z drzewa powinno się zacząć od odpowiedniego i dokładnego przygotowania towaru na płot, bowiem od tego uzależniony jest efekt końcowy naszych prac. Przed użyciem artykułów do protekcji oraz ozdoby sztachet z drzewa istotne jest weryfikacja, czy drewno jest czyste, suche oraz czy nie nosi śladów biokorozji. Nie prędzej niż po zwieńczeniu obróbki drewna na płot możemy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Konserwację, przede wszystkim w przypadku ascetycznego drewna ogrodzeniowego, powinniśmy zacząć od naniesienia 1-2 powłok achromatycznego impregnatu technicznego, jaki chroni drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną oraz robakami. Gdy ochronimy już nasze ogrodzenie przed progresem biokorozji, powinno się nanieść następne preparaty, które asekurują je przed warunkami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeżeli pragniemy utrzymać naturalny odcień drzewa naszego płotu, winniśmy zastosować bezbarwny lakier do użyć zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu płotu ustalonego pigmentu, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący albo lakierobejcę.

W pierwszym przypadku preparat konserwujący wsiąknie w drewno, zakonserwuje płot od wewnątrz, ale nie wytworzy na jego nawierzchni osłonowego filmu. Ochronione w ów sposób ogrodzenie pozostanie matowe oraz naturalne w dotyku. Jeśli zależy nam na doskonalszej oraz trwalszej ochronie płotu, winniśmy zastosować lakierobejcę. Lakierobejca stworzy na powierzchni malowanego płotu lakierowy film, jaki efektywniej niż w przypadku impregnatu konserwuje ogrodzenie przed negatywnym wpływem czynników atmosferycznych.

Jak widać aby płoty z drewna były trwałe należy poświęcić im dużo uwagi i opieki.

Całkowicie inaczej jest w wypadku płotów plastikowych. Ów model ogrodzeń jest w całości odporny na czynniki atmosferyczne na skutek czego nie wymaga pielęgnacji. Ogrodzenia PCV nie podlegają również biokorozji skutkiem tego służą swoim posiadaczom przez wiele lat.

Комментариев нет:

Отправить комментарий